Najpopularniejsze języki na świecie

Postępująca od lat globalizacja sprawiła, że świat bardzo się skurczył. Ogromny na to wpływ ma oczywiście internet. Doprowadził on do intensywnego przenikania kultur oraz języków. Nie tylko w życiu codziennym, ale też w biznesie. Nic więc dziwnego, że tak ogromnym zainteresowaniem cieszą się cenione biura tłumaczeń.

To dzięki nim tekst, nagrania audio i materiały wideo mogą zostać przełożone na wiele innych języków, a także odwrotnie – tłumaczone są one na język polski. Powodów korzystania z usług realizowanych przez omawiane firmy może być oczywiście wiele. Spośród nich wymienić należy między innymi:

 • przygotowanie publikacji promocyjnych,

 • opracowywanie zagranicznych wersji strony internetowej,

 • tłumaczenie książek, artykułów, oprogramowania, gier,

 • tworzenie materiałów biznesowych,

 • przekład treści specjalistycznych,

 • tłumaczenia księgowe,

 • wiele, wiele innych.

W przypadku braku wystarczających umiejętności językowych, jak również wiedzy na temat branży, której dotyczy tekst, warto zgłosić się do profesjonalnego biura tłumaczeń. To samo tyczy się przekładów ustnych. Zwłaszcza tych wykonywanych „na żywo”.

Języki tłumaczeń – na jakie usługi mogą liczyć klienci?

Biorąc pod uwagę powyższe informacje i ogromne znaczenie działań realizowanych przez omawiane firmy, należy pokrótce zastanowić się nad tym, w jakich dokładnie językach najczęściej przygotowywane są tłumaczenia. Język angielski jest oczywiście tym najpopularniejszym, choć trzeba pamiętać, że to nie on jest używany przez największą liczbę osób na świecie.

Pierwsze miejsce od lat zajmuje język chiński (a także mandaryński). Posługuje się nim blisko miliard osób na całym świecie. Nie oznacza to jednak, że to właśnie on zazwyczaj jest używany w ramach rozmaitych tłumaczeń. Poza angielskim, biura oferują przekłady z takich języków jak:

 • niemiecki,

 • rosyjski,

 • francuski,

 • hiszpański,

 • włoski.

Do tego dojść mogą języki mniej popularne w naszym kraju, czyli arabski, portugalski, japoński czy też turecki. Wszystko zależy od potrzeb oraz wymagań klientów zgłaszających się do biur.

Jakie tłumaczenia realizują firmy? Z czym zgłosić się do specjalistów?

Nie da się ukryć, że „obsługa” najpopularniejszych języków na świecie to ogromny atut centrum tłumaczeń. Dzięki temu jest ono bowiem w stanie sprostać oczekiwaniom sporej grupy zarówno osób prywatnych, jak i klientów biznesowych oraz firm.

Warto sprawdzić również to, czego mogą dotyczyć tłumaczenia. Język angielski, niemiecki, rosyjski czy też francuski jest wykorzystywany w wielu dziedzinach, które często wymagają znacznie szerszej wiedzy, niż „tylko” znajomości obcej mowy. Mowa tu zwłaszcza o tłumaczeniach specjalistycznych, w ramach których przekładane są treści zawierające mnóstwo fachowych zwrotów, nieznanych osobom niezaznajomionym z daną dziedziną.

Do takich przekładów należy podchodzić ze sporą ostrożnością i uwagę. Ewentualne błędy mogą bowiem sprawić, że tłumaczenie będzie niskiej jakości, co oczywiście wpłynie na jego odbiór. Ma to ogromne znaczenie szczególnie wówczas, gdy tekst, nagranie bądź film jest wykorzystywany w celach marketingowych bądź biznesowych. Do tego dochodzą też tłumaczenia medyczne. W ich przypadku nieprawidłowe sformułowania mogą sprawić na przykład, że pacjent zażyje lek w nieodpowiedni sposób, co stworzy zagrożenie dla jego zdrowia.

Jak więc widać, tłumaczenia z języka angielskiego i wielu innych powinny być realizowane przez doświadczonych, cenionych specjalistów. Najlepiej firmy, które cieszą się dobrą opinią na rynku.

Szybka wycena