Tłumaczenia ustne

Oferujemy tłumaczenie podczas konferencji, negocjacji, obrad, posiedzeń i innego rodzaju spotkań biznesowych, urzędowych jak również prywatnych. Nasza oferta obejmuje różne rodzaje tłumaczeń ustnych:

Tłumaczenie konsekutywne – tłumaczenia, w których tłumacz rozpoczyna tłumaczyć dopiero w momencie, gdy prelegent skończy fragment swojej wypowiedzi. Podczas takich tłumaczeń tłumacz zwykle siedzi przy jednym stole z osobami prowadzącymi rozmowę lub stoi na mównicy obok prelegenta.

Tłumaczenie symultaniczne kabinowe – inaczej zwane też tłumaczeniem konferencyjnym. Jest to tłumaczenie z wykorzystaniem kabiny i specjalistycznego sprzętu nagłaśniającego. Tłumaczenie konferencyjne wykonywane jest niemal równocześnie z wypowiedzią mówcy. Rozpoczyna się ułamki sekund po rozpoczęciu tłumaczonej wypowiedzi. To przesunięcie czasowe fachowo nazywa się décalage (z francuskiego). Tego typu tłumaczenie wymaga ogromnej koncentracji i powoduje szybkie zmęczenie tłumacza, dlatego też wymagane jest, aby w kabinie było zawsze dwóch tłumaczy, którzy tłumaczą na zmianę.

Tłumaczenie symultaniczne szeptane – innymi słowy tłumaczenie symultaniczne bez specjalistycznego sprzętu. Takie tłumaczenie wykonywane jest szeptem do ucha odbiorcy – stąd też jego nazwa – i jest ono efektywne dla maksymalnie trzech odbiorców. Przy większym audytorium konieczny jest sprzęt.

Tłumaczenie przez telefon i Skype

Dlaczego warto powierzyć nam tłumaczenie ustne?

Tłumaczenia konsekutywne i symultaniczne to jeden z najtrudniejszych obszarów pracy, dlatego warto je powierzyć doświadczonym biurom tłumaczeń, które zatrudniają profesjonalistów. Kontaktując się z naszą agencją mają Państwo pewność, że zlecenie zostanie wykonane na najwyższym poziomie. Nasze biuro tłumaczeń od wielu lat obsługuje firmy, zakłady, korporacje. W tym czasie wypracowaliśmy najkorzystniejsze dla klienta warunki współpracy. Oferujemy:

1. Szeroki zakres usług. Potrzebujesz tłumacza symultanicznego na wydarzenie lub konsekutywnego do umowy? Możesz liczyć na nasze niezawodne biuro tłumaczeń z siedzibą w Warszawie. Chcesz zawrzeć długoletnią umowę? Skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub osobiście.

2. Konkurencyjne ceny. Wychodzimy naprzeciw klientom i oferujemy korzystne rabaty i bonusy. Dotyczy to zwłaszcza umów długoterminowych.

3. Indywidualne podejście do każdego zlecenia. Biuro zatrudnia wielu specjalistów z dużym doświadczeniem i umiejętnościami. Na pewno wybierzemy dla Ciebie najlepszego tłumacza, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania i potrzeby.

Szybka wycena